Tableau Desktop | MR
Desktop
Tableau Desktop to podstawowy kreator, służący bezpośrednio do analizy danych, ich wizualizacji i tworzenia raportów. Rozwiązanie zapewnia szybkie połączenie z dowolna bazą i natychmiastową wizualizację danych, które są prezentowane na interaktywnym pulpicie. Użytkownik w ciągu kilka minut może uzyskać odpowiedzi na postawione pytania i zaprezentować wyniki analizy. Intuicyjny interfejs użytkownika wykorzystuje metodę ‘drag & drop’ i umożliwia tworzenie skonsolidowanych pulpitów z wielu źródeł danych. Tworzenie wizualizacji i pulpitów nie wymaga umiejętności programowania.
Połączenie z dowolnymi danymi to kwestia kilku kliknięć. Tableau Desktop może pobierać dane z plików (Excel, Word, PDF, txt i wiele innych) oraz bezpośrednio z baz danych (Oracle, Teradata, Amazon Redshift i wiele innych). Co istotne, Tableau oferuje szybki bazodanowy silnik typu in-memory w celu przyśpieszenia analizy.
Końcowy użytkownik uzyskuje analizy w postaci interaktywnej – z możliwością łatwego filtrowania i drążenia danych.
Analizy przygotowane w Tableau Desktop można udostępnić w kilku formach:
 • on-line za pomocą Tableau Server lub Tableau Online, gdzie końcowi użytkownicy otrzymują dostęp do raportów poprzez aplikację webową, tablety, smartfony itp.,
 • off-line w postaci pliku przesłanego np. mailem, możliwym do odczytu za pomocą bezpłatnego narzędzia Tableau Reader,
 • poprzez aplikację Tableau Mobile umożliwiającą dostęp do analiz na urządzeniach mobilnych (tablet, smartphone).
 • Dzielenie się wynikami jest równie łatwe i szybkie jak sama analiza. Wykresy i raporty można zapisać w formacie PDF lub wykorzystać w prezentacjach Power Point. Jednak Tableau posiada znacznie lepszą funkcjonalność. Prezentację wyników można przeprowadzić w sposób interaktywny, wykorzystując wbudowaną funkcjonalność Story.
  Order
  Andrzej Gut, Big data specialist
  Contact us!

  US

  US, Washington

  1440 G St. NW

  Washington D.C.

  PL

  Mobile Reality

  Al. Ks. J. Poniatowskiego 1

  03-901 Warsaw, Poland

  NIP: 701-055-92-96