tableau power top

Tableau vs Power BI

Cena

PulpitSerwer
OsobistyProfesjonalnyW pełni hostowany
Tableau35$75$42$
Power BiDarmowy10$?
*Cena per użytkownik
**Przedstawione ceny pochodzą z oficjalnej listy cen - mogą się one różnić w przypadku indywidualnie ustalanych kontraktów wieloużytkownikowych.

Funkcjonalności

tableau
Tableau jest dopracowany w każdym calu i oferuje znacznie większą elastyczność jeśli chodzi o szybkie, dokładne i intuicyjne eksplorowanie danych. Funkcjonalność Tableau z perspektywy użytkownika końcowego jest znacznie lepsza niż w przypadku produktów konkurencyjnych, szczególnie w kwestii metod wizualizacji, źródeł danych, predykcji, analityki wewnętrznej i prezentowania danych. Dodatkowo, co istotne w dobie Big Data, Tableau radzi sobie świetnie z ładowaniem i procesowaniem dużych zbiorów danych.

powerbi
Power BI szybko się rozwija i sprawnie naprawia drobne niedociągnięcia w funkcjonalności, choć wciąż pozostaje mniej wydajna niż Tableau w kwestii jakości użytkowej i liczby funkcji. Power BI szczególnie polecane jest do tworzenia i wyświetlanie podstawowych dashboardów i raportów, ale jeśli planujesz korzystać z tych funkcjonalności więcej niż godzinę czy dwie dziennie, lepiej przerzucić się na Tableau. Ogromnym plusem Power BI jest możliwość integrowania plików z pakietem MS Office, ale podobnie do flagowego produktu Microsoftu, ma problem z obsługą dużych ilości danych.

Podsumowanie

Wybór pomiędzy Tableau i Power BI nie jest łatwy i ostateczna decyzja powinna zależeć od indywidualnych wymagań. Jeśli szukasz produktu który pozwoli Ci tworzyć i wyświetlać dashboardy i raporty według względnie stałego wzoru, Power BI będzie lepszym wyborem. Szczególnie jeśli w Twojej firmie korzysta się z Office 365, a dane przechowuje na prywatnym serwerze. Z drugiej strony, jeśli chcesz dokonywać szybkich, zaawansowanych analiz ad-hoc na podstawie danych z wielu różnych źródeł, wybierz Tableau. Pozwoli Ci to na zadawanie pytań do danych i otrzymywanie niemal natychmiastowych odpowiedzi. Także Twoja firma skorzysta na oprogramowaniu, które oferuje skuteczne i łatwe w przeprowadzeniu analizy danych.